Laboratuvarlar

Mac Lab Mac Lab

Mac Lab’ın kuruluş amacı Temel Grafik Tasarım, Web Tasarımı, Dijital İllüstrasyon, Dijital Oyun Tasarımı, gibi derslerde kullanılmaktır.

Mac Lab’de dijital tasarım uygulamalarının tüm gereksinimlerini karşılayacak en son teknolojilerle donatılmış 54 adet Mac bilgisayar bulunmaktadır.  Mac Lab öğrencilerimizin gereksinim duydukları programlarla profesyonel olarak çalışabilmelerine olanak sağlayacaktır.

Adobe Photoshop, AutoCAD, 3D Max programlarını uygulamalı olarak kullanabiliyor olmak, teknoloji çağında kariyerinizde yapabileceklerinizin ötesine geçmenizi sağlayacaktır.

PC Lab PC Lab

ARUCAD’daki PC Lab öğrencilere güçlü ve güncel Windows bilgisayarların yanı sıra bilgisayar grafikleri, düzenleme, tasarım ve 3D programlarıyla ilgili tüm gerekli yazılımları da sunmaktadır.

Öğrenciler araştırmalarını yürütmek veya ödevlerini yapmak için PC Lab’ı kullanma konusunda serbesttirler.

Fab Lab Fab Lab

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nde (ARUCAD) kurulan Fab Lab, Kıbrıs adasında açılan ilk resmi “Fab Lab” olarak tescil edildi. Bu unvanın yaratıcılık, yenilikçilik, buluş ve girişimcilik alanlarında bir teknik prototiplendirme platformu olarak Fab Lab’ımızı ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz. Bir Fab Lab olarak tescil edilmek, 78’den fazla ülkeye yayılmış her yaştan tasarımcılar, yapımcılar, sanatçılar, bilim adamları, mühendisler, eğitimciler, öğrenciler, amatörler ve profesyonellerden oluşan küresel bir camiaya katılmak anlamına geliyor. Bu camia aynı zamanda hem onlarca ülkeye yayılmış bir eğitim ağı hem de yeni nesil üretim ve kişisel alanlarında yaptığı çalışmalarla üretimi dijitalleştirmek için emek veren bir araştırma tesisi olarak karşımıza çıkar. Tesislerimiz CNC frezeleme ve şekillendirme, 3D Baskı, Lazer Kesim, 3D Tarama, Vinil Kesim, Sanal ve Artırılmış Gerçeklik gibi alanlarda hizmet verebilecek şekilde tasarlanmıştır.